kráterokrčka třešňová (Craterocolla cerasi)

kráterokrčka třešňová - Foto č. 17366


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Okolí Rychnova u Jablonce nad Nisou, CZ
11.Březen 2012


kráterokrčka třešňová:

Kráterokrčka třešňová představuje nejedlou houbu objevující se především v chladnější části roku. Měla by údajně vyrůstat od března do listopadu, její nálezy se však nejčastěji evidují v období od listopadu do března. Vyrůstá místy poměrně hojně a objevíme ji na živém i mrtvém dřevě třešní, vzácněji i na jiných listnáčích.
Patří k houbám, které vytváří dvě stádia, takzvané imperfektní (nepohlavní) a perfektní (pohlavní). Imperfektní plodnice, kterým také říkáme anamorfy, vyrůstají v menších skupinkách, bývají obvykle kulovité, ztuha rosolovité, růžově masové až načervenalé a z jejich spodní části se postupně vyvíjí teleomorfy (perfektní stádium). Ty jsou zpočátku kulovité, poté nepravidelně laločnaté, měkce rosolovité a později splývající až do několikacentimetrových shluků.kráterokrčka třešňová - Fotografie (4):
(Craterocolla cerasi)
Foto č. 17370
(Craterocolla cerasi)
Foto č. 17369
(Craterocolla cerasi)
Foto č. 17368
(Craterocolla cerasi)
Foto č. 17367  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.