Kozinec sladkolistý (Astragalus glycyphyllos)

Kozinec sladkolistý - Foto č. 5910


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyBylinyLesní rostlinyLuční rostlinyRumištní rostliny


čeleď: Bobovité

Kadaň
24.Červen 2007


Kozinec sladkolistý:

Vytrvalá statná bylina z čeledi bobovitých (Fabaceae). Z vytrvalého kořenu s větvenou hlavou vyrůstají do stran rozložené poléhavé nebo vystoupavé lodyhy dlouhé 60-150(-200) cm. Listy jsou lichozpeřené,obvykle s 5-6 páry lístků, s kopinatými celokrajnými palisty. Květy jsou v 7-20květých úžlabních hroznech, bledě žluté, vykvétají od června do srpna; plody jsou asi 4 cm dlouhé úzké lysé lusky. Roste v lesních lemech, v zarostlých sadech, na úhorech nebo železničních náspech roztroušeně až místy hojně po celém území našeho státu, v polohách nad 800 m jen velmi vzácně nebo chybí. Je to léčivka snižující krevní tlak a působící sedativně, močopudně a potopudně; podporuje činnost kostní dřeně, proto ho lze užívat po radioterapii nebo při AIDS.


Kozinec sladkolistý - Fotografie (3):
(Astragalus glycyphyllos)
Foto č. 5911
(Astragalus glycyphyllos)
Foto č. 5909
(Astragalus glycyphyllos)
Foto č. 5908

Kozinec sladkolistý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.