kornatec modrý (Terana caerulea)

kornatec modrý - Foto č. 11721


PublikaceObjednat e-mailem
Nejedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Córdoba Assuan, ES
13.Leden 2009


kornatec modrý:

Kornatec modrý vyrůstá v nejteplejších oblastech Evropy. Nejčastěji se objevuje ve Španělsku, Francii a Turecku, zaznamenaný byl ale také na některých místech Asie, Afriky, Severní Ameriky a na Novém Zélandu. Jedná se o dřevožijný druh houby s rozlitými, jemně bradavčitými plodnicemi.
Napadá některé dřevo listnáčů a s oblibou si pochutnává na dubech. Je to poměrně agresivní druh, který dokáže dřevo zpracovat během krátké doby. Mladší a čerstvé plodnice bývají barevnější a vyznačují se tmavě modrým až modrofialovým zbarvením, zatímco starší plodnice se odbarvují až téměř do hnědofialova.

Možnost záměny a využití: Patří k dobře poznatelným a nejedlým houbám.


kornatec modrý - Fotografie (2):
(Terana caerulea)
Foto č. 11720
(Terana caerulea)
Foto č. 11696  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.