korálovec bukový (Hericium clathroides)

korálovec bukový - Foto č. 10082


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


CHKO Železné hory, CZ
16.Říjen 2008


korálovec bukový:

Vyrůstá na kmenech a větvích listnáčů, zejména buků a dubů, nejčastěji v porostech pralesního charakteru. Objevit se může velmi vzácně i na dřevě jehličnanů a napadá i živé stromy. Setkat se s ním můžeme zejména ve vyšších polohách, zhruba od července do počátku listopadu. Plodnice jsou 100-500 x 80-300 mm velké, nejčastěji nepravidelně kulovité, zprvu bělavé, později bělavě krémové, v dospělosti až světle okrové, sestávající se z mnoha rozvětvených větviček, jejichž konce jsou hustě poseté tenkými až 10 mm dlouhými ostny. Dužnina je bílá, měkká, se slabě kořenitou vůní a mírnou chutí.


korálovec bukový - Fotografie (2):
(Hericium clathroides)
Foto č. 13608
(Hericium clathroides)
Foto č. 11732  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.