Kokosovník ořechoplodý (Cocos nucifera)

Kokosovník ořechoplodý - Foto č. 7375


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé rostlinyStromyCizokrajné rostlinyPěstované rostliny


čeleď: Arekovité

Kostarika
2007


Kokosovník ořechoplodý:

Kokosovník je podobně jako většina ostatních palem štíhlý, stářím netloustnoucí, nevětvený strom vysoký i přes 20 m; jeho koruna je tvořena pouze velkými zpeřenými listy. Pochází patrně z Melanésie, ale velmi brzy se začalo s jeho pěstováním (první záznamy jsou ze starověké Indie kolem roku 1000 př.n.l.) a nyní se běžně pěstuje v tropech celého světa. Co do počtu způsobů použití nemá kokosovník mezi všemi užitkovými rostlinami světa konkurenci, z tohoto pohledu je právem považován za nejužitečnější rostlinu světa. K nám do obchodů přicházejí jen jeho semena zbavená vláknitého oplodí, pomocí kterého plavou na hladině a můžou se tak šířit mezi ostrovy na vzdálenost stovek kilometrů; bez něho neklíčí, takže se ho ani nepokoušejme sázet a raději ho snězme.


Kokosovník ořechoplodý - Fotografie (1):
(Cocos nucifera)
Foto č. 7376

Kokosovník ořechoplodý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.