Kladivoun bronzový (Sphyrna lewini)

Kladivoun bronzový - Foto č. 9045


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem


Malpelo - Kolumbie
2008


Kladivoun bronzový:

Z velkých kladivounů je bronzový nejhojnější a pokud spatříte kladivouna, je to na 99% bronzový, kterému se někdy také říká vroubkovaný. Vroubkovaná je náběhová hrana hlavy, kladivoun obecný ji má pouze lehce vypouklou a kladivoun velký rovnou. Jako jediný kladivoun také vytváří obrovská hejna, která jsou tvořena většinou samicemi. Vůči potápěčům se k lítosti fotografů obvykle chová velmi plaše, ale s ohledem na jeho velikost není určitě od věci chovat se k němu s respektem. Ovšem napadení potápěčů tímto druhem jsou nesmírně vzácná. Češi se s tímto žralokem mohou setkat i v Rudém moři a to hlavně na osamělých reefech podél zdí klesajících do hloubky. Pravidelná setkání bývají hlavně na Brothers islands a útesech St. Johns. Slavné světové kladivouní lokality kde lze potkat i několikasethlavá hejna jsou zejména Galapágy, Malpelo, Cocos island a Cortézovo moře.

max.délka - 4,3 m
max.hmotnost - 260 kg


Kladivoun bronzový - Fotografie (6):
(Sphyrna lewini)
Foto č. 18814
(Sphyrna lewini)
Foto č. 18813
(Sphyrna lewini)
Foto č. 9962
(Sphyrna lewini)
Foto č. 9044
(Sphyrna lewini)
Foto č. 9043
(Sphyrna lewini)
Foto č. 9042

Kladivoun bronzový - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.