Kavyl vláskovitý (Stipa capillata)

Kavyl vláskovitý - Foto č. 5996


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyBylinyStepní rostliny


čeleď: Lipnicovité

Kadaň
23.Červenec 2007


Kavyl vláskovitý:

Vytrvalá trsnatá tráva – čeleď lipnicovité (Poaceae) – vysoká 30-100 cm, s listy na vnitřní straně hustě chlupatými, na vnější straně a na pochvě lysými, dobře poznatelná i v době mimo kvetení podle toho, že její tvrdá stébla vytrvávají v trsech až do příštího roku. Jako všechny kavyly se vyznačuje výrazně (až přes 10 cm) prodlouženými osinami, které jsou ale na rozdíl od ostatních kavylů nepéřité; dalším rozdílem je doba kvetení - zatímco všechny ostatní naše kavyly kvetou v květnu a červnu, kavyl vláskovitý až v červenci a srpnu. Roste na suchých, často skalnatých slunných stráních, na mezích, někdy i mírně ruderalizovaných; u nás roztroušeně v nejteplejších územích Čech, na jižní Moravě častěji, místy až dosti hojně. Třebaže patří k vzácnějším rostlinám naší republiky, není zařazen na seznam zvláště chráněných druhů.


Kavyl vláskovitý - Fotografie (6):
(Stipa capillata)
Foto č. 6008
(Stipa capillata)
Foto č. 6001
(Stipa capillata)
Foto č. 6000
(Stipa capillata)
Foto č. 5999
(Stipa capillata)
Foto č. 5998
(Stipa capillata)
Foto č. 5997

Kavyl vláskovitý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.