Kaktus (Melocactus caesius)

Kaktus - Foto č. 2908


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyCizokrajné rostlinyPískomilné rostlinyPokojové rostliny


čeleď: Kaktusovité

Venezuela


Kaktus:

Kaktusy jsou sukulentní rostliny pocházející ze suchých oblastí Ameriky (pouze malý počet druhů je vlhkomilných); některé druhy byly zavlečeny i do jiných částí světa s podobnými podmínkami (např. Středomoří) a tam zdomácněly. Dorůstají velikosti od 5 mm do 15 m. Typický je pro ně zdužnatělý stonek sloužící jako zásobárna vody a listy přeměněné na trny. Kvetou červeně, žlutě nebo bíle. Často se pěstují a jsou předmětem sběratelského zájmu. Některé druhy mají jedlé plody, vyrábí se z nich i víno; jsou i druhy silně halucinogenní, jako např. peyotl obsahující alkaloid mezkalin (odtud je odvozeno jméno apačského kmene, ze kterého pocházel Vinnetou - Mescalleros).


Kaktus - Fotografie (1):
(Melocactus caesius)
Foto č. 2909

Kaktus - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.