Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba)

Jinan dvoulaločný - Foto č. 3284


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyStromyCizokrajné rostlinyPěstované rostliny


Hluboká nad Vlt.
2006


Jinan dvoulaločný:

Opadavý nahosemenný dvoudomý strom vysoký až 40 m, poslední zástupce celé třídy, která dosáhla největšího rozmachu v období druhohor, proto je také někdy označován za "žijící zkamenělinu"; přežil v malé oblasti v jihovýchodní Číně a po převedení do kultury byl rozšířen do celého světa. Listy jsou nezaměnitelného vějířovitého tvaru, na předním okraji laločnaté, obvykle s jedním hlubším zářezem dělícím čepel na dva laloky. Samčí "květy" jsou v krátkých jehnědách, samičí představuje nahé vajíčko na stopce; "plod" je nahé semeno obalené míškem připomínající třešeˇ(avšak odporného zápachu), proto se označuje jako "semenná peckovice". Pěstuje se v parcích v řadě kultivarů s různými tvary a barvami listů, existuje i převislá forma. Listy obsahují drogu rozšiřující cévy a tím zlepšující prokrvení; chrání tím před mozkovou mrtvicí, infarktem myokardu a degenerativními následky stárnutí vůbec, a také zlepšuje paměť, zmírňuje Alzheimerovu chorobu.


Jinan dvoulaločný - Fotografie (4):
(Ginkgo biloba)
Foto č. 13613
(Ginkgo biloba)
Foto č. 13612
(Ginkgo biloba)
Foto č. 3286
(Ginkgo biloba)
Foto č. 3285

Jinan dvoulaločný - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.