Ježatka kuří noha (Echinochloa crus-galli)

Ježatka kuří noha - Foto č. 9427


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyRumištní rostliny


čeleď: Lipnicovité

Chomutov, Kyjice
6.Září 2008


Ježatka kuří noha:

Jednoletá, řídce trsnatá robustní tráva (čeleď lipnicovité – Poaceae) vysoká 30-70(-100) cm; stébla jsou vzpřímená, vystoupavá až poléhavá, s chlupatými kolénky; listy až 2 cm široké, lysé, bez jazýčku, pochvy kýlnaté, horní poněkud nafouklé; lata přímá nebo převislá, tvořená šikmo vzpřímenými hroznovitě uspořádanými lichoklasy, v její dolní části větve dále větvené; klásky světle zelené, často purpurově naběhlé, plevy hrotité, horní u některých jedinců krátce, u jiných velmi dlouze osinaté – proto jsou rostliny dvojího, na první pohled výrazně odlišného vzhledu – na fotografii „ježatý“ typ; plody jsou obilky. Kvete od července do října. Roste na vlhkých hlinitých i písčitých půdách, vždy v nezapojeném porostu – jako plevel na zahradách a polích (zejména v kukuřici a okopaninách), na březích vod, obnažených dnech rybníků a náplavech; pochází patrně z Asie, v Evropě zdomácněla nejprve ve Středomoří, odkud byla již ve středověku zavlečena k nám, nyní je u nás v nížinách a pahorkatinách místy hojná.


Ježatka kuří noha - Fotografie (3):
(Echinochloa crus-galli)
Foto č. 9431
(Echinochloa crus-galli)
Foto č. 9430
(Echinochloa crus-galli)
Foto č. 9428

Ježatka kuří noha - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.