Jetel prostřední (Trifolium medium)

Jetel prostřední - Foto č. 13104


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyLesní rostlinyLuční rostliny


čeleď: Bobovité

Krušné hory, Měděnec
16.Červenec 2009


Jetel prostřední:

Vytrvalá bylina z čeledi bobovitých (Fabaceae) vysoká 20-50 cm; lodyha obvykle vystoupavá a v uzlinách často „cikcak“ zprohýbaná (odtud názvy v řadě jazyků, např. angl. Zigzag Clover), větvená; listy řapíkaté, s vejčitě eliptickými, na okraji brvitými lístky a dlouhými úzkými palisty; květy v kulovitých až vejčitých hlávkách, koruna purpurově červená až fialová, kalich s lysou trubkou a brvitými cípy (důležitý určovací znak – často zaměňovaný jetel luční má kališní trubku chlupatou; a kromě toho má lístky i palisty zřetelně „kulatější“ než jetel prostřední); plody jsou drobné lusky. Kvete od června do srpna. Roste ve světlých lesích a jejich lemech, podle lesních cest, na křovinatých stráních, méně často na loukách a pastvinách, neboť preferuje polostín; u nás na většině území roztroušeně až dosti hojně, s těžištěm ve středních polohách, vzácně nebo chybí v nejteplejších a nejsušších oblastech a ve vysokých horských polohách.


Jetel prostřední - Fotografie (3):
(Trifolium medium)
Foto č. 13107
(Trifolium medium)
Foto č. 13106
(Trifolium medium)
Foto č. 13105

Jetel prostřední - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.