Jetel horský (Trifolium montanum)

Jetel horský - Foto č. 13123


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem


Krušné hory, Měděnec
16.Červenec 2009


Jetel horský:

Vytrvalá bylina z čeledi bobovitých (Fabaceae) vysoká 15-60 cm; lodyha přímá, nevětvená nebo jen nahoře chudě větvená, hustě bělavě chlupatá, řídce olistěná; přízemní a dolní lodyžní listy dlouze řapíkaté, horní téměř přisedlé, trojčetné, s lístky podlouhlými, na okraji ostře pilovitě zubatými; květy v dlouze stopkaté kulovité až vejčité hlávce, koruna bílá nebo smetanová, po odkvětu hnědnoucí; plody jsou drobné, většinou jednosemenné lusky. Kvete od května do srpna. Roste na loukách a pastvinách, křovinatých stráních, ve světlých lesích a jejich lemech, preferuje zásadité podloží; u nás roztroušeně až dosti hojně na většině území s výjimkou (navzdory jménu) vysokých horských poloh, takřka nebo úplně chybí v nejsevernějším cípu Čech a na Džbánu.


Jetel horský - Fotografie (5):
(Trifolium montanum)
Foto č. 30349
(Trifolium montanum)
Foto č. 30348
(Trifolium montanum)
Foto č. 30347
(Trifolium montanum)
Foto č. 13122
(Trifolium montanum)
Foto č. 13121

Jetel horský - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.