Jestřabina lékařská (Galega officinalis)

Jestřabina lékařská - Foto č. 5967


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyJedovaté rostlinyBylinyLuční rostlinyPěstované rostlinyRumištní rostlinyZavlečené rostliny


čeleď: Bobovité

Kadaň
17.Červenec 2007


Jestřabina lékařská:

Vytrvalá bylina z čeledi bobovitých (Fabaceae), vysoká 40-100cm. Lodyhy četné, přímé, nevětvené nebo jen dole větvené; listy lichozpeřené, s 5-8 páry lístků, lístky s nasazenou osinatou špičkou; palisty střelovité, zubaté. Květy v bohatých úžlabních hroznech, světle modré až bílé; plody jsou rovné úzké lusky. Kvete od července do září. Roste na březích rybníků a řek, na vlhčích loukách, rumištích a podle cest, preferuje hlinité až jílovité půdy. Původem je z jihovýchodní Evropy, u nás byla pěstována jako pícnina, případně okrasná rostlina a snadno zplaňovala, nyní je již místy zdomácnělá v nížinách a pahorkatinách teplejších oblastí. Semena jsou jedovatá, nať se používá jako podpůrná léčba při cukrovce, neboť snižuje hladinu cukru v krvi.


Jestřabina lékařská - Fotografie (5):
(Galega officinalis)
Foto č. 5972
(Galega officinalis)
Foto č. 5971
(Galega officinalis)
Foto č. 5970
(Galega officinalis)
Foto č. 5969
(Galega officinalis)
Foto č. 5968

Jestřabina lékařská - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.