Hulevník nejvyšší (Sisymbrium altissimum)

Hulevník nejvyšší - Foto č. 6938


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyPískomilné rostlinyRumištní rostliny


čeleď: Brukvovité

Kadaň
25.Duben 2007


Hulevník nejvyšší:

Jednoletá bylina z čeledi brukvovitých (Brassicaceae) vysoká 30-60(-150) cm; lodyha přímá, jen dole chlupatá, nad polovinou chudě větvená; přízemní a dolní lodyžní listy řapíkaté, lyrovitě peřenodílné, s úkrojky kopinatými, v době květu zasychající, horní listy přisedlé, s úkrojky čárkovitými; květy v řídkých koncových hroznech, čtyřčetné, světle okrově žluté; plod je až 8 cm dlouhá šešule, široká pouze jako její stopka. Kvete od května (v teplých jarech již od dubna) do července, ojediněle dokvétá až do zámrazu. Roste na kamenitých stráních, písčinách, železničních náspech, písčitých říčních náplavech, okrajích cest, skládkách a rumištích, někdy i jako plevel na písčitých polích, bez rozdílu půdní reakce, vždy však na světlých a teplých místech; pochází patrně z východního Středomoří, poprvé byl u nás zaznamenán v roce 1815, nyní je již zcela zdomácnělý a v teplejších oblastech státu místy hojný.


Hulevník nejvyšší - Fotografie (2):
(Sisymbrium altissimum)
Foto č. 6940
(Sisymbrium altissimum)
Foto č. 6939

Hulevník nejvyšší - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.