hrobenka pískomilná (Geopora arenicola)

hrobenka pískomilná - Foto č. 11412


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Přerov, CZ
25.Duben 2009


hrobenka pískomilná:

Zajímavé houby vyrůstající z větší části zanořené v písčité půdě. Objevují se vzácně, většinou v početných skupinách, na otevřených stanovištích, různých navážkách a haldách, často při okrajích lesů. K fruktifikaci dochází nejčastěji na jaře, ale setkat se s nimi můžeme i na podzim a při vhodných podmínkách dokonce i v zimě.

Popis: Plodnice jsou 10-40 mm široké, zpočátku kulovité, později pohárovité až miskovité, na okraji nepravidelně cípovitě rozpukávající. Rouško je hladké, v mládí bělavé až bělavě béžové, později světle šedé, šedohnědé až šedofialové. Vnější strana je srstnatě plstnatá, šedohnědá, okrově hnědá až hnědá. Záměna je možná za jiné druhy hrobenek.

Využití: Nejedláhrobenka pískomilná - Fotografie (3):
(Geopora arenicola)
Foto č. 11543
(Geopora arenicola)
Foto č. 11413
(Geopora arenicola)
Foto č. 3586  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.