hřib rubínový (Rubinoboletus rubinus)

hřib rubínový - Foto č. 12063


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé, nepříliš chutné houbyVzácné nebo chráněné houby


Mladoboleslavsko, CZ
25.Červenec 2009


hřib rubínový:

Hřib rubínový patří mezi dosti vzácné druhy hub. V ČR roste pouze na několika málo lokalitách a v některých zemích Evropy dokonce neroste vůbec. U nás jej můžeme objevit na teplejších místech pod některými listnáči, například pod buky, habry a duby.

Stručný popis: Patří mezi snadno poznatelné hřiby, jeho charakteristickými znaky jsou růžové až rubínově červené póry s rourkami a sytě žluté zbarvení na bázi třeně. Vyznačuje se mírně nasládlou chutí a nenápadnou vůní.
Zaměnit by se dal za hřib peprný (Chalciporus piperatus), který ovšem není takto krásně zbarvený a jehož dužnina má ostře peprnou chuť.

Využití: Je sice jedlý, ale ke konzumaci se nedoporučuje.
hřib rubínový - Fotografie (2):
(Rubinoboletus rubinus)
Foto č. 13108
(Rubinoboletus rubinus)
Foto č. 12064  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.