hřib královský (Boletus regius)

hřib královský - Foto č. 14833


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houbyZákonem chráněné houby


Okolí Banské Štiavnice, SK
12.Srpen 2010


hřib královský:

Hřib královský patří k velmi vzácným chráněným houbám. Objevuje se v nejteplejších částech naší země, na místech bohatých na vápenec a nalezneme jej především pod duby a buky, kde se mu nejvíce daří na hrázích rybníků. Přestože je jedlý, jeho sběr je vzhledem k jeho vzácnému výskytu samozřejmě zakázaný. Poznáme jej podle jemně plstnatého, růžově červeného až fialově červeného klobouku, podle citrónově žlutých pórů s rourkami a v neposlední řadě podle žlutého třeně se zřetelnou síťkou v jeho horní části.
Vzhledem k celkovému zbarvení je dobře určitelný. Nejsnadněji bychom jej mohli zaměnit za hřib růžovník (Boletus fuscoroseus), což je rovněž velmi vzácný a chráněný hřib.
Setkat se s ním můžeme od konce června do počátku října.hřib královský - Fotografie (3):
(Boletus regius)
Foto č. 17148
(Boletus regius)
Foto č. 17147
(Boletus regius)
Foto č. 14840  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.