« předchozí | další »

hřib dutonohý (Boletinus cavipes)

hřib dutonohý - Foto č. 17230


PublikaceObjednat e-mailem
Jedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Okolí Mladé Vožice, CZ
15.Září 2011


hřib dutonohý:

Hřib dutonohý patří k nezaměnitelným jedlým houbám. Již z jeho názvu je patrné, že se vyznačuje dutým třeněm, což je spolehlivý odlišující znak od jiných hřibovitých hub a navíc roste výhradně pod modříny, se kterými žije v symbióze.
Poznáme jej také podle zřetelně plstnatého, na okraji vláknitého klobouku, který bývá na temeni opatřen tupým hrbolkem, dále podle bělavého véla, které zahaluje výrazné a sbíhavé rourky mladých plodnic a v neposlední řadě podle víceméně elastické konzistence dužniny.
Barva plodnic se může lišit, můžeme narazit na běžnější rezavě hnědé až načervenale hnědé plodnice, ale také na vzácnější žluté až žlutooranžové plodnice. Ty vyrůstají obvykle v početných skupinách a setkat se s nimi můžeme od června do počátku listopadu.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.