« předchozí | další »

hřib dřevožijný (Buchwaldoboletus lignicola)

hřib dřevožijný - Foto č. 14779


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Okolí Skutče, CZ
7.Srpen 2010


hřib dřevožijný:

Hřib dřevožijný patří k nejvzácnějším hřibům, které se u nás objevují. Roste zhruba od července do konce září a setkat se s ním můžeme na rozkládajícím se dřevě některých jehličnanů, velmi vzácně i na listnáčích. Objevuje se spíše ve vyšších polohách a často ve společnosti hnědáku Schweinitzového (Phaeolus schweinitzii), což je dřevožijná houba parazitující na některých jehličnanech. Poznáme jej podle jemně plstnatých, žlutooranžových, hnědooranžových nebo rezavě oranžových klobouků, citrónově žlutých, později rezavě žlutých až olivově zelených pórů a rourek, válcovitého, jemně plstnatého, rezavě žlutého až červenohnědého třeně a v neposlední řadě podle bělavě žluté až krémové dužniny, která je na řezu téměř neměnná, jen nad rourkami slabě modrá. Patří k dobře poznatelným hřibům.

Využití: Je pravděpodobně jedlý, ale vzhledem k jeho vzácnému výskytu se ke sběru nedoporučuje.
  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.