Hrachor hlíznatý (Lathyrus tuberosus)

Hrachor hlíznatý - Foto č. 5311


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé rostlinyBylinyRumištní rostlinyZavlečené rostliny


čeleď: Bobovité

Kadaň
24.Červen 2007


Hrachor hlíznatý:

Vytrvalá poléhavá nebo popínavá bylina z čeledi bobovitých (Fabaceae)s lodyhami dlouhými 20-110 cm; listy jsou sudozpeřené, pouze s jedním párem lístků, zakončené větvenou úponkou. Kvete od května do srpna tmavě růžovými, překrásně sladce vonnými květy, vyrůstajícími v chudých hroznech. Jméno má podle kořenových hlízek velikosti a přibližně i chuti lískových oříšků, které lze jíst syrové i vařené. Roste jako plevel na polích a v zahradách, na úhorech, náspech silnic a železnic i v trávnících na sídlištích; preferuje sušší slunná stanoviště na bazických podkladech. V nižších a teplejších oblastech našeho státu je hojný, chybí na horách a v jižních Čechách. Přestože u nás patří mezi běžné druhy, není naší původní rostlinou – byl k nám zavlečen (pravděpodobně z jihovýchodu) v dávných dobách a zcela zdomácněl.


Hrachor hlíznatý - Fotografie (4):
(Lathyrus tuberosus)
Foto č. 5315
(Lathyrus tuberosus)
Foto č. 5314
(Lathyrus tuberosus)
Foto č. 5313
(Lathyrus tuberosus)
Foto č. 5312

Hrachor hlíznatý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.