Hořčice polní (Sinapis arvensis)

Hořčice polní - Foto č. 6622


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyRumištní rostliny


čeleď: Brukvovité

Podbořany
17.Září 2007


Hořčice polní:

Jednoletá řídce štětinatě chlupatá bylina z čeledi brukvovitých (Brassicaceae) vysoká 20-60 cm s přímou, nevětvenou nebo řídce větvenou lodyhou; dolní listy lyrovitě peřenoklané s velkým koncovým úkrojkem, horní listy nedělené; květenství koncový hrozen, v mládí chocholičnatě nahloučený, za plodu prodloužený; květy čtyřčetné – „křížaté“, korunní lístky sytě sírově až citronově žluté, kališní bledě žlutozelené, rozestálé (podle čehož lze za květu hořčici snadno odlišit od velmi podobné ohnice, krerá má kališní lístky přitisklé: „Ohnice ohnivě objímá, hořčice hořce rozjímá“); plod je lysá nebo jen málo chlupatá šešule. Kvete od května do října. Roste jako plevel na polích a v zahradách, na rumištích, staveništích; preferuje čerstvě vlhké, minerálně bohaté, zásadité nebo neutrální půdy, proto je vzácná v oblastech kyselých hornin, jako jsou jižní Čechy s výjimkou jejich vápencových oblastí a Českomoravská vrchovina, chybí i v horských polohách, naopak hojná až obecná je v severní polovině Čech a na Moravě. Nutno připomenout, že tento druh je jen plevel; známá pochutina se vyrábí z hořčice bílé, která se liší hustě bíle štětinatě chlupatými plody.


Hořčice polní - Fotografie (3):
(Sinapis arvensis)
Foto č. 6625
(Sinapis arvensis)
Foto č. 6624
(Sinapis arvensis)
Foto č. 6623

Hořčice polní - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.