holubinka smrdutá (Russula foetens)

holubinka smrdutá - Foto č. 14880


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Mělnická Vrutice, CZ
22.Srpen 2010


holubinka smrdutá:

Velmi hojný druh nejedlé holubinky, které se daří i v teplých dnech, kdy jiné houby moc nerostou. Objevuje se pod listnáči, ale i v jehličnatých lesích, spíše na kyselých půdách.
Vyznačuje se palčivou chutí a nepříjemně nasládle zapáchá. Patří společně s holubinkou vrhavkou mezi mírně jedovaté holubinky, které způsobují žaludeční obtíže, ale bez nějakých dalších nebo trvalých následků.

Klobouk bývá v mládí krásně kulovitý, v dospělosti vyklenutý a někdy zprohýbaný. Je značně slizký, na okraji hluboce rýhovaný, barvy žlutohnědé, s rezavými skvrnami. Třeň válcovitý, bělavý s rezavě hnědými skvrnami, dužnina nažloutlá.
holubinka smrdutá - Fotografie (2):
(Russula foetens)
Foto č. 14664
(Russula foetens)
Foto č. 6045  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.