« předchozí | další »

holubinka sličná (Russula rosea)

holubinka sličná - Foto č. 12100


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé, nepříliš chutné houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Mladoboleslavsko, CZ
6.Srpen 2009


holubinka sličná:

Holubinka sličná patří mezi snadno poznatelné druhy hub, vyznačující se několika charakteristickými znaky, díky kterým ji dokáže od jiných druhů odlišit i méně zkušený houbař. Přestože bývá v atlasech uváděná jako jedlá, obsahuje některé pryskyřičné látky, čímž může citlivějším jedincům způsobovat žaludeční obtíže. Dužnina má zprvu mírnou mentolovou chuť, později může být lehce nahořklá.
Některé charakteristické znaky:
Pevné tvrdé plodnice se suchými a ojíněnými, za sucha políčkovitě rozpukávajícími, růžovými či růžově načervenalými, tlustě masitými klobouky s téměř neslupitelnou pokožkou, bělavé až krémové lupeny se zaobleným tvarem a načervenalým ostřím na okraji klobouku a pevný, zpravidla válcovitý třeň bílé, růžové či růžově načervenalé barvy.
Růst v listnatých či smíšených lesích na teplých prosluněných místech.  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.