« předchozí | další »

holubinka březová (Russula betularum)

holubinka březová - Foto č. 12044


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedovaté houby


Tupadly, CHKO Kokořínsko, CZ
20.Červenec 2009


holubinka březová:

Holubinka březová představuje drobnou a velmi křehkou holubinku, se kterou se můžeme setkat na vlhčích místech pod břízami, zpravidla v porostu mechu. Objevuje se nehojně, většinou jednotlivě a setkat se s ní můžeme od června do října. Poznáme ji podle bělavě růžových, světle červenorůžových až červených klobouků, velmi tenké a dobře slupitelné pokožk, drobně zoubkatého ostří bílých lupenů, a v neposlední řadě podle ostře palčivé bílé dužniny a již zmíněného biotopu.
Někteří odborníci ji považují za varietu holubinky vrhavky (Russula emetica), která patří mezi jedovaté druhy holubinek, které způsobují zažívací obtíže.


  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.