hnojník domácí (Coprinellus domesticus)

hnojník domácí - Foto č. 11707


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Mladoboleslavsko, CZ
14.Červen 2009


hnojník domácí:

Hnojník domácí je hojný druh rostoucí na dřevě některých listnáčů. Plodnice vyrůstají jednotlivě nebo v menších trsech, především na ležících kmenech a větvích jasanů a dubů. Podobně jako většina hnojníků je nejedlý, protože rychle podléhá samovolnému rozkladu.
Dobře se pozná podle hojného ozonia, které se na povrchu substrátu jeví jako rezavě zbarvená plsť. Na klobouku má bledě až rezavě zbarvenou plachtičku, která se již v mládí trhá na drobné útržky. Snadno se dá zaměnit kupříkladu s hnojníkem třpytivým (Coprinellus micaceus), který je rovněž nejedlý, vyrůstá ovšem ve větších trsích a místo útržků mívá na klobouku drobná třpytivá zrnka.

Text: Ján Červenka, slovenský mykolog zabývající se touto skupinou hub.hnojník domácí - Fotografie (1):
(Coprinellus domesticus)
Foto č. 17581  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.