Heřmánkovec nevonný (Tripleurospermum inodorum)

Heřmánkovec nevonný - Foto č. 5536


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyRumištní rostlinyZavlečené rostliny


čeleď: Hvězdnicovité

Kadaň
24.Červen 2007


Heřmánkovec nevonný:

Jednoletá, vzácně dvouletá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae), vysoká 20-70 cm, větvená obvykle až v horní polovině, s mohutným kořenovým systémem sahajícím až do hloubky 1 m. Listy jsou 2-3x dělené na niťovité úkrojky. Květenství je úbor; květní lůžko je ploché až polokulovité, na rozdíl od podobného heřmánku plné, bez plevek; žlutý terč je tvořen trubkovitými oboupohlavnými květy, bílý paprsek jazykovitými samičími květ; úbory jsou uspořádány ve vrcholičnatém květenství a jejich počet na jedné rostlině může kolísat od jednoho do 200. Kvete od června do října. Plod je nažka se třemi výraznými žebry (odtud vědecký název). Roste výhradně na stanovištích ovlivněných člověkem, patří mezi první rostliny osidlující výsypky, opuštěná pole, rumiště; je to subhalofyt, tj. může růst i na zasolených lokalitách, např. na krajnicích solených silnic. Byl k nám zavlečen ve středověku patrně ze západní Evropy; na celém území státu s výjimkou nejvyšších poloh je hojný.


Heřmánkovec nevonný - Fotografie (3):
(Tripleurospermum inodorum)
Foto č. 5539
(Tripleurospermum inodorum)
Foto č. 5538
(Tripleurospermum inodorum)
Foto č. 5537

Heřmánkovec nevonný - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.