« předchozí | další »

helmovka ředkvičková bílá (Mycena pura f. alba)

helmovka ředkvičková bílá - Foto č. 20103


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Vzácné nebo chráněné houby Jedovaté houby


Okolí Mladé Vožice, CZ
25.Říjen 2013


helmovka ředkvičková bílá:

Helmovka ředkvičková bílá představuje vzácnější formu běžné helmovky ředkvičkové. Vyznačuje se stejnými znaky, jen se liší celkově bílým zbarvením. Vyrůstá obvykle jednotlivě, objevuje se v jehličnatých i listnatých lesích, a setkat se s ní můžeme zhruba od července do listopadu,.

Poznáme ji podle hygrofánního, maximálně 60 mm širokého klobouku se zřetelně rýhovaným okrajem, hladkého, válcovitého, až 80 mm vysokého třeně, charakteristického pachu dužniny po ředkvích a podle vybledle bělavého zbarvení celých plodnic.
Záměna je možná snad jen za některé bělavě zbarvené šťavnatky (Hygrophorus), které však nevoní po ředkvích, jsou většinou slizké a mívají sbíhavé lupeny.

Využití: Patří k jedovatým houbám, které způsobují muskarinové otravy.

Upozornění: Téměř všechny houby, které jsou cítit po ředkvích nebo po ředkvičkách jsou jedovaté!


  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.