Halosiphon tomentosus (Halosiphon tomentosus)

Halosiphon tomentosus - Foto č. 10782


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyMořské rostliny


Norsko, Langesund
10.Květen 2006


Halosiphon tomentosus:

Hnědá mořská řasa tvaru nevětvené struny, která může dorůstat délky až 4 m, obvykle je však výrazně kratší, asi okolo 1 m; báze je rozšířena v kruhovitý terčík, jímž se přichycuje kamenů nebo těžších lastur na dně; krátký, jen asi 3 cm dlouhý úsek nad tímto terčíkem je lysý, celý zbytek rostliny je hustě jemně odstále chlupatý; stélka je dutá, vyplněná plynem, takže rostlina stojí svisle ve vodě. Roste ve skupinách v příbřežním pásmu chladných moří do hloubky max. 20 m; vyskytuje se podle pobřeží severní Evropy včetně Baltu (ve kterém pro jeho sníženou slanost řada atlantických druhů řas neroste) a Severní Ameriky.


Halosiphon tomentosus - Fotografie (1):
(Halosiphon tomentosus)
Foto č. 10783

Halosiphon tomentosus - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.