« předchozí | další »

dřevokaz rosolovitý (Merulius tremellosus)

dřevokaz rosolovitý - Foto č. 12861


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Osinalice, CHKO Kokořínsko
10.Listopad 2009


dřevokaz rosolovitý:

Dřevokaz rosolovitý vyrůstá velmi hojně na mrtvém dřevě listnáčů, vzácněji jehličnanů, především na padlých kmenech buků. Daří se mu podél vodních toků, v lužních lesích, ve vlhčích údolích a na jiných podobných lokalitách. Představuje zajímavou pružně rosolovitou houbu s rozlitými až polorozlitými plodnicemi, jejichž vrchní část bývá bělavě až narůžověle štětinkatá, zatímco spodní krémově naoranžovělou část tvoří labyrynticky pospojované žilnatění. Záměna je možná za žilnatku proměnlivou (Phlebia rufa), která vyrůstá zpravidla na odkorněném dřevě a její spodní část tvoří spíše jakési merulioidní póry.

Využití: Nejedlý.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.