Bělolist rolní (Logfia arvensis)

Bělolist rolní - Foto č. 14627


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyBylinyRumištní rostliny


čeleď: Hvězdnicovité

Krušné hory, Přísečnická přehrada
23.Srpen 2009


Bělolist rolní:

Jednoletá šedoplstnatě chlupatá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) vysoká 5-45 cm; lodyha přímá, nevětvená nebo hroznovitě větvená; listy husté, střídavé, přisedlé, podlouhle kopinaté; květy trubkovité, žlutavé až načervenalé, téměř zcela uzavřené v asi 5 mm dlouhých podlouhle vejčitých úborech, jejichž zákrovní listeny jsou (s výjimkou nejvnitřnějších) po celé vnější ploše vlnatě plstnaté, bez lemu nebo jen úzce blanitě lemované, za plodu hvězdovitě rozložené; úbory jsou uspořádané v řídkých kulovitých hlávkách tvořících hroznovité květenství; plody jsou nažky s krátkým chmýrem. Kvete od června do září. Roste na suchých teplých místech, na skeletnatých půdách s nízkým obsahem humusu a živin, vždy jen v nezapojeném porostu – v opuštěných lomech, na náspech, okrajích cest a polí, úhorech a písčinách, někdy i ve světlých borových lesích; u nás dříve hojně, dnes jen roztroušeně po celém území s výjimkou horských oblastí, kam je jen vzácně zavlékán podle komunikací. V Červeném seznamu cévnatých rostlin ČR je řazen mezi druhy ohrožené (C3).


Bělolist rolní - Fotografie (3):
(Logfia arvensis)
Foto č. 14630
(Logfia arvensis)
Foto č. 14629
(Logfia arvensis)
Foto č. 14628

Bělolist rolní - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.