Bělolist nejmenší (Logfia minima)

Bělolist nejmenší - Foto č. 14631


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyBylinyPískomilné rostlinyRumištní rostliny


čeleď: Hvězdnicovité

Doksy, Hradčanské stěny
3.Červenec 2010


Bělolist nejmenší:

Jednoletá šedoplstnatě chlupatá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) vysoká 5-30 cm; lodyha přímá, nevětvená nebo na bázi s několika vystoupavými větvemi; listy husté, střídavé, přisedlé, čárkovitě kopinaté, drobné; květy trubkovité, žlutavé až načervenalé, téměř zcela uzavřené v asi 3 mm dlouhých vejčitých úborech, jejichž zákrovní listeny jsou vlnatě plstnaté, široce hnědě blanitě lemované, za plodu hvězdovitě rozložené; úbory jsou uspořádané v řídkých kulovitých hlávkách tvořících vrcholičnaté květenství; plody jsou nažky s krátkým chmýrem. Kvete od června do září. Roste na suchých teplých místech, na písčitých půdách s nízkým obsahem humusu a živin, vždy jen v nezapojeném porostu – na písčinách, úhorech, náspech, okrajích cest a polí, suchých pastvinách a v opuštěných lomech; u nás roztroušeně hlavně v nižších a středních polohách, na horách jen výjimečně, častější je v oblastech písčin, jako jsou střední Polabí, Českolipsko, Třeboňsko či Dolnomoravský úval. V Červeném seznamu cévnatých rostlin ČR je řazen mezi druhy ohrožené (C3).


Bělolist nejmenší - Fotografie (2):
(Logfia minima)
Foto č. 14633
(Logfia minima)
Foto č. 14632

Bělolist nejmenší - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.