bělokosmatka polokulovitá (Humaria hemisphaerica)

bělokosmatka polokulovitá - Foto č. 14412


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Horní Vidim, CHKO Kokořínsko, CZ
28.Červen 2009


bělokosmatka polokulovitá:

Roste po deštích na holé půdě, z nízkého mechu nebo z tlejícího dřevního odpadu. Nalezneme ji v listnatých nebo smíšených lesích a v křovinách na humózních půdách. Patří k poměrně hojným houbám, objevujícím se jednotlivě nebo v menších skupinkách, zhruba od konce května do října.

Popis. Plodnice jsou 10-30 mm široké, zprvu téměř kulovité, později pohárovité až miskovité, s bělavě šedým, namodrale šedým až krémově šedým, hladkým rouškem a vnější hnědě chlupatou stranou. Záměna za jiný druh není příliš pravděpodobná. Podobné bělokosmatky z rodu Trichophaea jsou podstatně drobnější.

Využití: Nejedlá.bělokosmatka polokulovitá - Fotografie (1):
(Humaria hemisphaerica)
Foto č. 11796  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.