« předchozí | další »

bedla špičkovitá (Lepiota oreadiformis)

bedla špičkovitá - Foto č. 15966


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Okolí Tábora, CZ
22.Srpen 2007


bedla špičkovitá:

Bedla špičkovitá patří mezi drobnější vzácné houby, vyrůstající na xerotermních stanovištích, často na písčitých podkladech a mimo les. Objevuje se jednotlivě nebo v malých skupinách a setkat se s ní můžeme zhruba od konce května až do počátku října.
Vyznačuje se polokulovitým, později vyklenutým až plochým, světle okrovým až okrově narůžovělým kloboukem, dále béžově narůžovělými lupeny a bělavým, směrem k bázi až okrovým a vločkatě šupinkatým třeněm.

Možnost záměny a využití: Je to vcelku dobře poznatelná, avšak nejedlá houba, která je navíc zařazena v Červeném seznamu ohrožených druhů hub.  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.