Bařička přímořská (Triglochin maritima)

Bařička přímořská - Foto č. 5584


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyBylinyBahenní rostlinySlanomilné rostliny


čeleď: Bařičkovité

Norsko, ostrov Jomfruland, Saltstein
12.Květen 2006


Bařička přímořská:

Vytrvalá trsnatá bylina z čeledi bařičkovitých (Juncaginaceae), vysoká 15-50(-75) cm, vzhledem připomínající jitrocel s velmi úzkými oblými žlábkovanými listy. Zelené květy jsou v počtu více než 50 uspořádány v hustém hroznu, rozvíjejí se od května do srpna; plody jsou vejčité tobolky. Je to obligátní halofyt, roste pouze na zasolených slatinách podle mořského pobřeží, ve vnitrozemí jen velice vzácně, např. kolem vývěrů minerálních vod nebo v zasolených pánvích. U nás rostla dříve na několika lokalitách ve středních a východních Čechách (naposledy sbírána u Velvar v r. 1954) a na jižní Moravě (zde zbývá snad poslední lokalita u rybníku Nesyt). Zvláště chráněný druh – kriticky ohrožený.


Bařička přímořská - Fotografie (2):
(Triglochin maritima)
Foto č. 5586
(Triglochin maritima)
Foto č. 5585

Bařička přímořská - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.