« předchozí | další »

vláknice vločkatá (Inocybe flocculosa)

vláknice vločkatá - Foto č. 13832


PublikaceObjednat
Nejedlé houby


Velký Ježov, CZ
29.Září 2008


vláknice vločkatá:

Vláknice jakožto rod nepatří mezi oblíbené houby praktických houbařů a není divu. Zaprvé nejsou tak pěkné na pohled jako jiné houby a zadruhé zahrnují pouze nejedlé a jedovaté druhy. Vyznačují se obvykle drobnějšími nebo středně velkými plodnicemi s kuželovitými, radiálně vláknitými až šupinatými klobouky, vločkatým ostřím lupenů, válcovitými, často ojíněnými třeni, spermaticky zapáchající dužninou a hnědým výtrusným prachem.

Vláknice vločkatá patří k jejich hojnějším zástupcům a vyznačuje se v podstatě všemi výše uvedenými znaky. Zaměnit bychom ji mohli za celou řadu dalších okrově hnědě zbarvených vláknic. Vyrůstá nepříliš hojně pod listnáči i jehličnany, především na lokalitách se zásaditým podložím.

Využití: Nejedlá.


  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.