« předchozí | další »

vláknice vločkatá (Inocybe flocculosa)

vláknice vločkatá - Foto č. 13832


PublikaceObjednat
Nejedlé houby


Velký Ježov, CZ
29.Září 2008


vláknice vločkatá:

Vláknice jakožto rod nepatří mezi oblíbené houby praktických houbařů a není divu. Zaprvé nejsou tak pěkné na pohled jako jiné houby a zadruhé zahrnují pouze nejedlé a jedovaté druhy. Vyznačují se obvykle drobnějšími nebo středně velkými plodnicemi s kuželovitými, radiálně vláknitými až šupinatými klobouky, vločkatým ostřím lupenů, válcovitými, často ojíněnými třeni, spermaticky zapáchající dužninou a hnědým výtrusným prachem.

Vláknice vločkatá patří k jejich hojnějším zástupcům a vyznačuje se v podstatě všemi výše uvedenými znaky. Zaměnit bychom ji mohli za celou řadu dalších okrově hnědě zbarvených vláknic. Vyrůstá nepříliš hojně pod listnáči i jehličnany, především na lokalitách se zásaditým podložím.

Využití: Nejedlá.


  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.