« předchozí | další »

kořenovec načervenalý (Rhizopogon roseolus)

kořenovec načervenalý - Foto č. 15778


PublikaceObjednat
V malém množství použitelné jako kořeníLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Mělnická Vrutice, CZ
27.Červenec 2008

Možnost záměny za jinou houbu


kořenovec načervenalý:

Kořenovec načervenalý roste poměrně hojně v listnatých i jehličnatých lesích, nejčastěji na písčitých půdách při okrajích cest.
Plodnice této houby vyrůstají zhruba do 5 cm, vyznačují se hlízovitými tvary a jsou obvykle z velké části ukryté v zemi. Poznáme je podle žlutohnědého až růžově načervenalého povrchu a teřichu, který je na řezu zpočátku žlutý, později žlutohnědý a nakonec až téměř olivově hnědý. Setkat se s ním můžeme zhruba od června do konce října.

Využití: Někteří houbaři jej využívají v menším množství jakožto náhražku koření.
kořenovec načervenalý - Možnost záměny za jinou houbu:

Houby použitelné jako kořeníVzácné nebo chráněné houby

kořenovec copatý (Rhizopogon marchii):

Liší se od sebe jinak zbarveným obalem. Kořenovec načervenalý mívá povrch plodnic žlutočervený, zatímco obal kořenovce copatého bývá zpočátku bělavý a později se zbarvuje do šedohněda.

Houby použitelné jako koření

kořenovec žlutavý (Rhizopogon luteolus):

Kořenovec načervenalý bývá obvykle menší a liší se většinou načervenalým povrchem plodnic. U kořenovce žlutavého je navíc často vidět síťovitý obal, který je tvořený z hnědavých myceliových provazců.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.