vlčí mléko červené (Lycogala epidendrum)

vlčí mléko červené - Foto č. 8347


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Beškovský důl, CHKO Kokořínsko, CZ
31.Květen 2008


vlčí mléko červené:

Hlenky patří mezi velmi zajímavé a krásné organismy, které jsou na rozhraní mezi houbami a prvoky. Je o nich známo, že se dokáží pohybovat a že se také vykazují jistou inteligencí.

Vlčí mléko patří k běžnějším hlenkám, které se u násobjevují. Za určitých podmínek se s ním můžeme setkat během celého roku a sice na nejrůznějších rozetlelých pařezech, ale i na větvích, v kůře atd.
Přestože roste na dřevě, dřevo nenarušuje a živí se výtrusy některých hub a různými mikroorganismy. Plodnice o velikosti maximálně 1,5 cm jsou zpočátku zpravidla červené nebo červenavě růžové, později se mění v olivově hnědou, šedou, či tmavě hnědou barvu. V mládí jsou vyplněny slizem, kterému se odborně říká plasmodium. Plodničky jsou kulovitého tvaru a bývají pokryté drobnými bradavkami.
vlčí mléko červené - Fotografie (4):
(Lycogala epidendrum)
Foto č. 19058
(Lycogala epidendrum)
Foto č. 19057
(Lycogala epidendrum)
Foto č. 8200
(Lycogala epidendrum)
Foto č. 7299

vlčí mléko červené - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.