Tchoř tmavý (Putorius putorius)

Tchoř tmavý - Foto č. 20256


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem


Písecko
2013


Tchoř tmavý:

Tchoři jsou středně velké lasicovité šelmy se zavalitější postavou na krátkých, slabých končetinách, takže se při chůzi břichem dotýkají téměř podkladu. Oči mají malé, uši krátké zakulacené a ocas nepřesahuje polovinu délky těla (30-40%). Tchoře tmavého snadno rozeznáme podle zbarvení – je celkově tmavohnědý s prosvítající nažloutlou podsadou, na břišní straně těla bývá až černý. Velké bílé plochy na hlavě vytvářejí s hnědými skvrnami typickou pestrou masku. Ocas je rovněž tmavý, nanejvýš se světlou špičkou. Tchoři se vyznačují silně vyvinutými řitními žlázami, jejichž výměšek v případě ohrožení vypouštějí k zastrašení pronásledovatele. Samice mají 3-5 párů mléčných bradavek. Při určování je možná záměna se zdivočelou fretkou (Mustela putoius f. furo), v přírodě také zřejmě existují prakticky nerozeznatelní kříženci fretky a tchoře tmavého (jejich výskyt je možná mnohem častější, než se předpokládá).


Tchoř tmavý - Fotografie (6):
(Putorius putorius)
Foto č. 3292
(Putorius putorius)
Foto č. 20260
(Putorius putorius)
Foto č. 20259
(Putorius putorius)
Foto č. 20258
(Putorius putorius)
Foto č. 20257
(Putorius putorius)
Foto č. 20255

Tchoř tmavý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.