Suchopýr pochvatý (Eriophorum vaginatum)

Suchopýr pochvatý - Foto č. 27140StáhnoutStáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

BylinyBahenní rostlinyHorské rostliny


čeleď: Šáchorovité

Červené blato
Květen 2018


Suchopýr pochvatý:

Vytrvalá bylina z čeledi šáchorovitých (Cyperaceae). Vytváří husté trsy (takzvané bulty, vytvářející vyvýšené ostrůvky v bažinách) přímých lodyh vysokých za květu 10-20, za plodu 30-50(-70) cm. Listy jsou štětinovité, nafouklými pochvami obalují lodyhu; dobře vyvinuté jsou jen listy přízemní, u horních lodyžních listů je vyvinuta jen pochva, čepel chybí (odtud jméno). Na vrcholu lodyhy je jediný klásek, čímž se liší od ostatních našich suchopýrů (a shoduje se s v Alpách a ve Skandinávii rostoucím suchopýrem Scheuchzerovým, který je ale o polovinu nižší a netvoří trsy). Kvete v dubnu a květnu na rašeliništích a v rašelinných borech zejména ve vyšších polohách našeho státu.


Suchopýr pochvatý - Fotografie (6):
(Eriophorum vaginatum)
Foto č. 27150
(Eriophorum vaginatum)
Foto č. 27139
(Eriophorum vaginatum)
Foto č. 27138
(Eriophorum vaginatum)
Foto č. 4851
(Eriophorum vaginatum)
Foto č. 4850
(Eriophorum vaginatum)
Foto č. 4849

Suchopýr pochvatý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.