Stroček trubkovitý (Craterellus cornucopioides)

Stroček trubkovitý - Foto č. 21936StáhnoutStáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Jedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Českobudějovicko
Září 2014


Stroček trubkovitý:

Stroček trubkovitý patří mezi dobře poznatelné houby, kterým se daří v listnatých nebo smíšených lesích. Vyrůstá nejčastěji pod buky, zhruba od konce června do počátku listopadu. Objevuje se v trsech a většinou v početných skupinách. Vyznačuje se šedohnědými, hnědými až téměř černými, nálevkovitými a křehkými plodnicemi, připomínajícími trumpetky. Zaměnit bychom jej mohli snad jen za lišku šedou (Cantharellus cinereus), která může stročky na první pohled částečně připomínat, liší se však přítomností takzvaných lišten.Využití: Někteří houbaři tento druh využívají k přípravě falešné husí krve a přidávají jej do omáček nebo do směsi. Stroček trubkovitý je poměrně chutný a navíc velmi prospěšný. Byly v něm nově objeveny velmi prospěšné látky s antioxidačními a antimutagenními účinky.
Stroček trubkovitý - Fotografie (4):
(Craterellus cornucopioides)
Foto č. 19842
(Craterellus cornucopioides)
Foto č. 17207
(Craterellus cornucopioides)
Foto č. 12160
(Craterellus cornucopioides)
Foto č. 11840  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.