Škumpa ocetná (Rhus typhina)

Škumpa ocetná - Foto č. 1950


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedovaté rostlinyStromyCizokrajné rostlinyPěstované rostliny


čeleď: Ledviníkovité

Českobudějovicko
2006


Škumpa ocetná:

Nízký vícekmínkový strom s deštníkovitou korunou z čeledi ledviníkovitých (Anacardiaceae). Listy jsou lichozpeřené, až 50 cm dlouhé, na podzim se zbarvují do karmínova. Je to dvoudomá rostlina (tj. samčí a samičí květy rostou na různých jedincích); samičí květy jsou karmínově červené, v hustých kompaktních latách, samčí nevýrazně žlutozelené v řidších latách. Kvete v červnu a červenci. Původem je ze Severní Ameriky, u nás se často pěstuje jako okrasná rostlina - zde je však nutno zachovávat opatrnost, neboť je mírně jedovatá a u citlivějších osob může vyvolat dotykovou alergii. Její červené plody bohaté na třísloviny se dříve používaly k zesílení octa, odtud starší název škumpa ocetná.


Škumpa ocetná - Fotografie (5):
(Rhus typhina)
Foto č. 13759
(Rhus typhina)
Foto č. 13758
(Rhus typhina)
Foto č. 13757
(Rhus typhina)
Foto č. 13756
(Rhus typhina)
Foto č. 1951

Škumpa ocetná - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.