Šiškovec černý (Strobilomyces strobilaceus)

Šiškovec černý - Foto č. 21652StáhnoutStáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Jedlé, nepříliš chutné houby


Českobudějovicko
Srpen 2014


Šiškovec černý:

Šiškovec černý patří mezi nezaměnitelné houby rostoucí ve vyšších polohách pod smrky a buky. Objevuje se většinou ve skupinách a setkat se s ním můžeme od června do října. Poznáme jej podle šedých, šedohnědých až šedočerných plodnic s výrazně šupinatým kloboukem, dále podle válcovitého, vláknitě šupinatého třeně, bělavě našedlé dužniny, která na řezu červená a v neposlední řadě podle šedohnědých pórů a rourek.

Možnost záměny: Vzhledem k výše uvedeným znakům, je tato houba nezaměnitelná.

Kuchyňské využití: Přestože je šiškovec jedlý, mohou nám jeho starší plodnice způsobit žaludeční obtíže a proto se ke konzumaci příliš nedoporučuje. Využít se dají pouze klobouky mladých plodnic.
Šiškovec černý - Fotografie (1):
(Strobilomyces strobilaceus)
Foto č. 12103  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.