Sedmikvítek evropský (Trientalis europaea)

Sedmikvítek evropský - Foto č. 11082


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyHorské rostlinyLesní rostlinyLuční rostliny


čeleď: Prvosenkovité

Polsko, Poleský národní park
Květen 2007


Sedmikvítek evropský:

Vytrvalá, 5-15(-20) cm vysoká rostlina z čeledi prvosenkovitých (Primulaceae). Nevětvená přímá lodyha vyrůstá z plazivého oddenku s hlízkami, listy jsou nahloučeny na jejím vrcholu. V květnu a červnu vyrůstají z paždí listů na dlouhých stopkách bílé květy, nejčastěji v počtu 1-2, vzácně více. Květy jsou zpravidla sedmičetné (odtud jméno), počet jejich částí však může kolísat v rozmezí 5-9. Plodem je tobolka, semena se však vyvíjejí vzácně, obvykle se sedmikvítek rozmnožuje vegetativně pomocí oddenkových hlízek. Roste poměrně hojně v horských smrčinách a na horských rašelinných loukách, v nižších polohách je vzácný.


Sedmikvítek evropský - Fotografie (2):
(Trientalis europaea)
Foto č. 5091
(Trientalis europaea)
Foto č. 5090

Sedmikvítek evropský - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.