Šater zední (Gypsophila muralis)

Šater zední - Foto č. 9683


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyRumištní rostliny


čeleď: Hvozdíkovité

Chomutov, Kyjice
6.Září 2008


Šater zední:

Jednoletá bylina z čeledi hvozdíkovitých (Caryophyllaceae) vysoká 3-20 cm s jedinou lodyhou, která je někdy již od báze větvená s dolními větvemi poléhavými, někdy větvená jen v horní polovině s větvemi vzpřímenými, výjimečně nevětvená; listy vstřícné, čárkovité; bělavé až růžové květy o průměru asi 8 mm jsou uspořádány v řídkém vidličnatém květenství; plod je tobolka. Kvete od června do října. Roste na vlhčích písčitých půdách, zejména na obnažených dnech, náplavech, náspech, cestách a na strništích, někdy i na narušených místech v mírně zasolených loukách a pastvinách; u nás na většině území od nížin do podhůří roztroušeně, v rybničnatých územích místy až hojně. Pěstuje se jako okrasná letnička v několika kultivarech.


Šater zední - Fotografie (3):
(Gypsophila muralis)
Foto č. 9685
(Gypsophila muralis)
Foto č. 9684
(Gypsophila muralis)
Foto č. 9682

Šater zední - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.