Rdesnop obojživelné (Persicaria amphibia)

Rdesnop obojživelné - Foto č. 26632


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyRumištní rostlinySladkovodní rostliny


čeleď: Rdesnovité

západní Čechy
Srpen 2017


Rdesnop obojživelné:

Vytrvalá bylina z čeledi rdesnovitých (Polygonaceae) vytvářející dva velmi odlišné morfotypy - vodní a suchozemský. Vodní rostliny kořenují na dně a vzplývají na hladině, jejich lodyhy mohou dosáhnout až 3 m délky; obvykle jsou bohatě kvetoucí. Suchozemské rostliny mají lodyhy vzpřímené nebo vystoupavé, vysoké jen 20-50(-80) cm a kvetou jen zřídka a chudě, často se rozmnožují pouze vegetativně pomocí hlubokých oddenků. Kvete od června do srpna. Roste ve stojatých nebo mírně tekoucích vodách, na březích, v příkopech, okrajích cest a na rumištích; u nás se vyskytuje roztroušeně až hojně od nížin do podhůří.


Rdesnop obojživelné - Fotografie (3):
(Persicaria amphibia)
Foto č. 810
(Persicaria amphibia)
Foto č. 26633
(Persicaria amphibia)
Foto č. 26631

Rdesnop obojživelné - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.