Podběl lékařský (Tussilago farfara)

Podběl lékařský - Foto č. 23314


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyBylinyRumištní rostliny


čeleď: Hvězdnicovité

Milevsko, CZ
14.Duben 2015


Podběl lékařský:

Vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) s oddenkem tvořícím i více než metr dlouhé výběžky, jimiž se vegetativně rozmnožuje a může se tak stát úporným plevelem; brzy na jaře, někdy již v únoru, z něj vyrážejí 5-15 cm vysoké (za plodu se prodlužující až na 30 cm) jednoúborné lodyhy s šupinovitými listy; květy žluté, rozdělené na terč z trubkovitých a paprsek z jazykovitých květů; plody jsou nažky s chmýrem. Přízemní listy se vyvíjejí až po odkvětu a lze je snadno zaměnit za listy devětsilu bílého. Roste na slunných nebo polostinných vlhkých plochách, zejména ruderálních; u nás je na celém území hojný. Je to známá léčivka používaná zejména proti kašli (tedy jako antitussikum - odtud vědecké jméno).


Podběl lékařský - Fotografie (5):
(Tussilago farfara)
Foto č. 1906
(Tussilago farfara)
Foto č. 23316
(Tussilago farfara)
Foto č. 23315
(Tussilago farfara)
Foto č. 18966
(Tussilago farfara)
Foto č. 7797

Podběl lékařský - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.