Lori žlutoskvrnný (Trichoglossus chlorolepidotus)

Lori žlutoskvrnný - Foto č. 20273


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem


ZOO Praha, CZ
23.Srpen 2013


Lori žlutoskvrnný:

Rozšíření: Austrálie
Prostředí: Lesy, křoviny, bažiny, mokřiny a zahrady
Délka: Do 23 cm
Hmotnost: Do 90 g
Přibližná délka života: 15-25 let

Zajímavosti: Výborně šplhají i po nejtenčích větvích na okrajích stromů. Vzhledem ke svému zbarvení se umí dokonale skrýt mezi listím. Při vyrušení rychle odlétají za velmi hlasitého křiku. Létají výborně a jejich let je velmi rychlý a přímý. Za letu se ozývají pronikavým, rychle opakovaným skřehotáním. Často přelétávají za potravou i větší vzdálenosti. Hnízda si budují v dutinách odumřelých stromů a nebo na velmi vysokých stromech, převážně eukalyptech. Hnízdní dutinu si upravují až šest týdnů před kladením vajec. Samička snáší obvykle 2, výjimečně až 3 vajíčka. Jejich průměrná velikost je 26,2x19,5mm. Na vejcích sedí přes den pouze samice, v noci jsou v hnízdě oba rodiče. Samec samici na hnízdě krmí. Inkubace je 25 dní, mláďata krmí oba rodiče. Po dalších 7-8-mi týdnech mladí vylétávají z hnízda. Do hnízda k rodičům se vracejí jen několik dní.

Zdroj: http://www.chovzvirat.cz


Lori žlutoskvrnný - Fotografie (3):
(Trichoglossus chlorolepidotus)
Foto č. 21188
(Trichoglossus chlorolepidotus)
Foto č. 21187
(Trichoglossus chlorolepidotus)
Foto č. 20271

Lori žlutoskvrnný - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.