Lnice květel (Linaria vulgaris)

Lnice květel - Foto č. 9390


PublikaceObjednat e-mailem
Léčivé rostlinyBylinyRumištní rostliny


čeleď: Krtičníkovité

Krušné hory, Výsluní
18.Srpen 2008


Lnice květel:

Vytrvalá bylina z čeledi krtičníkovitých (Scrophulariaceae) vysoká 20-50(-90) cm s dlouze výběžkatým oddenkem; lodyha přímá, nevětvená nebo v ostrém úhlu větvená, velmi hustě olistěná; listy čárkovité, jednožilné, s podvinutým okrajem; květy v hustém koncovém hroznu, dvoupyské, s výraznou ostruhou, obvykle světle žluté s oranžovou skvrnou na dolním pysku, byla však popsána řada odchylek, např. květy bělavé se skvrnou žlutou; plod je tobolka. Kvete od července do října. Roste na okrajích komunikací, náspech, v zarůstajících kamenolomech i jako plevel na okrajích polí; u nás je hojná od nížin do podhůří, na horách vzácněji, v nejvyšších polohách neroste. Je to odedávna používaná léčivka, vnitřně se užívá např. při žlučníkových a ledvinných kolikách, zevně na oční záněty nebo hemeroidy.


Lnice květel - Fotografie (4):
(Linaria vulgaris)
Foto č. 11745
(Linaria vulgaris)
Foto č. 9389
(Linaria vulgaris)
Foto č. 9388
(Linaria vulgaris)
Foto č. 9387

Lnice květel - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.