Kyjovečka hnědavá (Clavulinopsis helvola)

Kyjovečka hnědavá - Foto č. 21930StáhnoutStáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Nejedlé houby


Českobudějovicko
2014


Kyjovečka hnědavá:

Kyjovečka hnědavá patří k méně běžným houbám vyrůstajícím obvykle v trávě a mechu na loukách, pastvinách, ale i v lesích, parcích, příkopech a podobně. Objevuje se většinou ve skupinách a nejčastěji se s ní setkáme na okrajích lesů, zhruba od července do října.Stručný popis: Plodnice 20-70 mm vysoké, značně křehké, válcovité, zaoblené, často různě pokroucené, hladké, v horní části žluté až žlutooranžové, ve spodní třeňové části bělavě žluté.

Dužnina je světle žlutá a vyznačuje se nevýraznou vůní i chutí.

Velmi podobné jsou některé další druhy kyjoveček, především kyjovečka krásná (Clavulinopsis laeticolor) a kyjovečka žlutobílá (Clavulinopsis luteoalba). Spolehlivě se dají určit pouze mikroskopicky. Méně zkušení houbaři by je mohli zaměnit za některá drobnější kuřátka.

Využití: Všechny druhy kyjoveček jsou nejedlé.


Kyjovečka hnědavá - Fotografie (3):
(Clavulinopsis helvola)
Foto č. 18417
(Clavulinopsis helvola)
Foto č. 18412
(Clavulinopsis helvola)
Foto č. 18411  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.