korálovec jedlový (Hericium flagellum)

korálovec jedlový - Foto č. 10081


PublikaceObjednat e-mailem
Jedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Boubínský prales, CZ
10.Září 2008


korálovec jedlový:

Korálovec jedlový patří k nejkrásnějším houbám, které se u nás v lesích objevují. Vyrůstá ve vyšších polohách, především na starších padlých kmenech a pařezech jedlí, přičemž vzácněji se může objevit také na jiných jehličnanech a údajně dokonce i na listnáčích. Jedná se o jedlou, leč poměrně vzácnou houbu, takže ke konzumaci se příliš nedoporučuje. Někteří odborníci jej slučují s korálovcem bukovým, jedná se však velmi pravděpodobně o dva samostatné druhy. Hlavní rozlišovací znak představují ostny, jež jsou v tomto případě vodorovnější a zpravidla delší. Větvičky nejsou tak rozvětvené a celé plodnice jsou více shloučené.
Madé plodnice jsou zpočátku bílé, později bývají bělavě okrové. Dospělé exponáty dosahují v některých případech až 40 cm. Setkat se s nimi můžeme od konce srpna do listopadu, výjimečně i počátkem prosince.korálovec jedlový - Fotografie (4):
(Hericium flagellum)
Foto č. 21662
(Hericium flagellum)
Foto č. 16358
(Hericium flagellum)
Foto č. 10080
(Hericium flagellum)
Foto č. 10079  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.